Názory Jakuba Michálka na odvolávání Jany Belecové a odpověd Rudolfa Belece

“Ahoj, jsme demokratická strana a nárokovat si placenou funkci radní proti vůli vlastního klubu, držet se placené funkce jako klíště zuby nehty a vydírat zbytek strany placenou online kampaní k Pirátům jaksi nepatří. Jano, můj názor je, že bys měla bez zbytečného odkladu rezignovat na placenou funkci a požádat náš klub, aby ses tam mohla přijít osobně omluvit. Ostatně podepsala jsi koaliční smlouvu, kde je závazek respektovat personální nominace jednotlivých klubů. Nerespektování rozhodnutí klubu, místního fóra a demokracie vůbec, snaha udržet si placenou funkci přes konkurenční stranu TOP09, obvolávání neznámých lidí, kteří s tím nemají nic společného a vymlouvání jim díry do hlavy, a teď placená online kampaň, to věru nejsou způsoby, jak si získat důvěru kolegů. Hodněkrát jsem se vás zastal, naslouchal jsem vašim názorům, které v lecčem považuji za přínosné, vážím si vaší práce v kampani, snažil jsem se vás usmířit, ale s vašimi současnými metodami nechci mít nic společného a myslím, že byste se měli zamyslet nad těmito metodami a důvody, které vedly ke ztrátě důvěry celého klubu, a to věcně a racionálně. Jinak vám v životě přeju všechno dobré.” napsal Jakub Michálek jako reakci na web rovnyzada.cz

Jakub Michálek bude Rudolfa Belece žalovat za zveřejnění informací na webu michalkovachobotnice.cz

“Dovoluji si tě upozornit, že tvoje jednání má už teď významné právní důsledky a nepochybně bude řešeno kompetentními orgány, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.” Napsal Jakub Michálek jako reakci na zde uvedené informace. Poznámka Rudolfa Belece: Za posouzení soudem jsem rád, na všechna uvedená tvrzení mám důkazy. Jakub dopadne jako Jana Nagyová v kauze pirátský vězeňský autobus.

Rozsáhlá diskuse Rudolfa Belece na témata z tohoto webu s Jakubem Michálkem, Michaelou Krausovou, Mikulášem Ferjenčíkem, Michalem Gillem a dalšími Piráty zde.

Výňatek z této diskuse: Jakub Michálek versus Rudolf Belec:
Od Jakub Michálek: „Rudolfe, tvůj přístup je průhledný jako čelní sklo u auta. Snažíš se přilákat pozornost k osobnímu sporu manželů Belecových a Pirátů na Praze 3 a ideálně vytěžit nějaké podporovatele. Nemyslím si, že ti na tu hru někdo skočí. Pravda v této věci je prostá: O tom, kdo bude sedět v placené politické funkci nerozhoduju já, ty, tvoje manželka, ani vyděračský dopis, který jsi mi poslal (viz příloha), ale zastupitelé na Praze 3 a jejich kluby. Všechna fakta již byla přehledně shrnuta a každý si o tvých nepravdivých textech může udělat vlastní názor https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=78&t=52478&p=696476 Opravdu není vhodné, abys mně a dalším lidem posílal dopis, že zveřejníš očerňující web na mou osobu, když tvojí manželce nezajistím placenou funkci. Promiň, ale držím svoje pevné principy a takhle nefunguju. S tím, co prezentuješ se neztotožňuji, protože to je lživé, vypočítavé a podlé, ale osobně ti přeju všechno dobré a větší osobní spokojenost.“

Odpověď Rudolfa Belece na otázky Jakuba a otázky položené Jakubovi (zatím bez odpovědi. Pokud odpoví, odpovědi zde zveřejním):
Ahoj Jakube. Předně jsem rád, že jsi se zapojil do diskuse. Doufám, že v ní chvíli vydržíš.
….Rudolfe, tvůj přístup je průhledný jako čelní sklo u auta. Snažíš se přilákat pozornost k osobnímu sporu manželů Belecových a Pirátů na Praze 3 a ideálně vytěžit nějaké podporovatele. Nemyslím si, že ti na tu hru někdo skočí…
Tohle neobsahuje nic ke komentování, říká se tomu vata.
….Pravda v této věci je prostá: O tom, kdo bude sedět v placené politické funkci nerozhoduju já, ty, tvoje manželka, ani vyděračský dopis, který jsi mi poslal (viz příloha), ale zastupitelé na Praze 3 a jejich kluby…
Dopis nebyl vyděračský (díky za kopii). Jen jsem Vás informoval o dalších krocích tak jako mnohokrát před tím. Negativní dopady svých činů se snažím minimalizovat. Dříve či později budete muset chybu uznat. Čím dříve to bude, tím menší škody Pirátské straně vzniknou. Za dveřmi jsou krajské volby a Piráti v regionech budou zbytečně trpět. Překotné odolání Jany způsobí jak škodu Pirátům na Praze 3 (rozsáhlá ztráta vlivu na politiku, odvolání schopné radní s rozpracovanými mnoha úkoly.
Piráti přijdou o strategický plán (měla v gesci Jana), kulturu (Jana), předsednictví v silové komisi VHČ (byl jsem předsedou) a energetiku (Jana šetřila podezřelé smlouvy za miliony Kč.
To, že o placené funkci rozhoduje klub jsem nikdy nezpochybňoval. Přines důkaz.
…..Všechna fakta již byla přehledně shrnuta a každý si o tvých nepravdivých textech může udělat vlastní názor. Opravdu není vhodné, abys mně a dalším lidem posílal dopis, že zveřejníš očerňující web na mou osobu, když tvojí manželce nezajistím placenou funkci….
Manipulace a lži online. Kde jsem po tobě chtěl, abys mé manželce zajistil placenou funkci? Moje žena placenou funkci má.
V dalších komentářích, v které věřím, prosím uber těch invektiv. Invektivy argumenty nenahradí, tady nejsi na pirátském fóru, tady jsi na mé zdi. Čtenáři zde na to nejsou zvyklí.
A nyní prosím o jasnou odpověď na dva klíčové dotazy:
Dopisem, který je zveřejněn na webu sám potvrzuješ, že jsi byl v roli mediátora na říjnové schůzi zastupitelského klubu. Ten den byla uzavřena dohoda.
1) Mluvil jsi někdy v mezidobí říjen.-20.1. s Janou jak je dohoda dodržována?
2) V jaké roli jsi byl na schůzi zastupitelského klubu Prahy 3 dne 20.1., kde došlo k odvolání Jany? Zde jsi s odvoláním velmi pomáhal a ve spojitosti s odvoláváním Jany jsi použil případ Kremlík. Než odpovíš, připomínám, že svědci jsou členové pražského předsednictva, kteří byli také přítomni.